Sledovat film
32. srpen na Zemi
online

Film 32. srpen na Zemi
  Trailer k filmu 32. srpen na Zemi Trailer
Přehrajte si film 32. srpen na Zemi online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 426 filmů a 147 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Když šestadvacetiletá Simone cestou na letiště usne za volantem, havaruje a jako zázrakem nehodu přežije, přehodnotí celý svůj dosavadní život. Vzdá se práce modelky a požádá svého nejlepšího kamaráda, nedostudovaného medika Philippa, aby ji přivedl do jiného stavu. Philippe, pro něhož je Simone celých šest let nedosažitelná femme fatale, v žertu odpoví, že jí vyhoví pouze někde na poušti, a tak se následujícího dne oba octnou v Utahu, nedaleko Salt Lake City, a všude kolem nich je jen písek. Jenže i mimo poušť se oba občas cítí jako pouhá zrnka písku, jako duchové, které ostatní lidé přehlížejí a oni zase ignorují je. Existenciální komedie s prvky road movie, která vůbec nemusí skončit šťastně, neboť oba protagonisté mají strach žít s člověkem, kterého milují nejvíce, a tento strach může překonat jen hrozba přicházející z okolního světa. Jak se dvojice zachová tváří v tvář taxikáři, který je chce zanechat v poušti, jak se vyrovná s nálezem zuhelnatělé mrtvoly u silnice? Jak stráví noc v letištním hotelu v japonském stylu, kde pokoje připomínají kabinu kosmické lodi? Přijde po pěti dnech nastaveného srpna vůbec září? Snímek vyniká úspornými dialogy a hereckými výkony hlavních představitelů, existenciální atmosféru umocňuje vynalézavá kamera Andrého Turpina. Villeneuvova dlouhometrážní prvotina, která se promítala v Cannes v sekci Un certain regard a za niž byl režisér nominován na cenu Genie.

Žánr: Drama, Romantický
Hrají a postavy: Paule Baillargeonová (doktor v nemocnici), Emmanuel Bilodeau (Philippeův nejlepší přítel), Pascale Bussieresová (Simone Prévostová), R. Craig Costin (úředník pronajímající auto), Joanne Coté (Monica), Frédéric Desager (Stéphane)
Scénář: Denis Villeneuve
Země: Kanada
Rok výroby: 1998
Hodnocení: 65 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська