Sledovat Príbeh filmu: Odysea online

Sledujte Príbeh filmu: Odysea online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 110 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 30 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!
Dokument Príbeh filmu: Odysea
  Sledovat Príbeh filmu: Odysea online
Žánr:
Dokument, Historický
Režie:
Mark Cousins
Hrají a postavy:
Mark Cousins (sám sebou - Presenter), Roy Andersson (sám sebou - dotazovaný), Aleksandr Sokurov (sám sebou - dotazovaný)
Země:
Velká Británie
Rok výroby:
2011
Popis:
6 let natáčení, 4 kontinenty, 11 desetiletí a tisíce filmů. Výpravný příběh o vývoji filmu.

Na konci 19. století se zrodilo nové umění. Vypadalo jako naše sny. Ukazovalo nám cizí země. Změnilo vše, po čem jsme dosud toužili. Vznikl Film. Filmy jsou nyní multi-milionovým, globálním, digitálním, zábavním průmyslem. A jsou o penězích. Nebo snad ne? Tento dokument si to totiž nemyslí. Věříme, že kino je o něčem jiném. Ale o čem? Existuje pouze jediný způsob, jak to zjistit - vyjít do ulic, cestovat světem. Potkávat lidi jako jsou Stanley Donen, který natočil Zpívání v dešti. A Youssef Chahine, první skvělý arabský a africký režisér. A Jane Campion z Austrálie. A Kyôko Kagawa, která si zahrála v tom nejúžasnějším filmu všech dob. Oni vědí, co to film je, odkud se vzal a jak funguje. Oni vědí, že peníze nepohání vývoj filmu kupředu.
Hodnocení:
84 %
Sledujte na:
STV2 STV2 Archív a všechna videa pořadů televize STV2 online

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 110 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski