Sledovat Portrét Ivana Laluhu online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 125 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!
Dokument Portrét Ivana Laluhu
  Sledovat 1529 filmů a 125 stanic za 1 Kč a bez závazků
Žánr:
Slavní lidé
Popis:
Historik, sociológ a politik Ivan Laluha je autorom mnohých vedeckých publikácií, projektov a vysokoškolských učebníc. Študoval históriu na univerzitách v Moskve, Odese a sociológiu v Belehrade. Na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave pôsobil v dvoch etapách. Profiloval sa ako autor štúdií o sociálnom rozvoji a zakladateľ predmetu Kvalita života. Keď ho v politických čistkách v roku 1970 vylúčili z komunistickej strany, zapojil sa do disidentskej činnosti a úzko spolupracoval s Alexandrom Dubčekom. Po Novembri 1989 sa stal poslancom Federálneho zhromaždenia za VPN. Aktívne sa zúčastnil príprav vzniku samostatnej SR a z politiky odišiel ako člen Sociálnodemokratickej strany.

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 125 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko