Sledovat Martin Luther: Myšlienka, ktorá zmenila svet online

Sledujte Martin Luther: Myšlienka, ktorá zmenila svet online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 95 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 30 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!
Sleduj online životopisný, dokument, drama, historický Martin Luther: Myšlienka, ktorá zmenila svet na !
  Sledovat Martin Luther: Myšlienka, ktorá zmenila svet online
Žánr:
životopisný, dokument, drama, historický
Režie:
David Batty
Hrají a postavy:
Hugh Bonneville
Země:
USA
Rok výroby:
2017
Popis:
Uběhlo 500 let od chvíle, kdy reformátor Martin Luther (1483-1546) údajně přibil na dveře zámeckého kostela ve Wittembergu svých 95 tezí. Tato událost změnila svět. A také významné jubileum, které se bude v roce 2017 patřičně slavit nejen v Lutherově Wittembergu a Eislebenu. Martin Luther, mnich, profesor a reformátor. Luther neusiloval o založení nové církve, ale o reformu stávající církve na základě těchto principů: Sola scriptura: Autorita Písma je vyšší než autorita církve. Sola fide: Člověka ospravedlňuje jeho víra, nikoliv dobré skutky. Sola gratia: Boží milost je dar, není možné si ji nijak zasloužit nebo koupit. O sto let starší kritickou pozici Husovu Luther zpočátku neznal. Teprve po výtce svých protivníků, že se hlásí k Husovu kacířství, se s dílem Husovým seznámil a otevřeně se pak přihlásil k tomu, že s Janem Husem sympatizuje.

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 95 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.