Princ Bajaja

Sledovat
Princ Bajaja
online

Přehrajte si Princ Bajaja online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 128 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 30 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Další z populárních českých filmů, natočených na motivy nesmrtelných pohádek Boženy Němcové.
Hrdinou je mladý princ, který se po smrti rodičů vydává do světa. Při svém putování se seznámí s kouzelným mluvícím koněm a zamiluje se do krásné princezny Slavěny. Na radu svého koně si zaváže jedno oko, předstírá němotu a vstoupí do služeb zámeckého zahradníka. Podle zvuků, které vydává, mu začnou přezdívat Bajaja. Když se však objeví drak a žádá princeznu, jinak zničí celé království, oblékne Bajaja zbroj a na svém koni princeznu zachrání. Splní však slib, který koni dal a odjíždí z místa boje nepoznán. Toho využije podlý Černý rytíř a pod hrozbou si vynutí princezninu přísahu, že to byl on, kdo ji zachránil. Ale jak už to v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře dopadne.

Žánr: Pohádka, Dětem, Rodinný
Režie: Antonín Kachlík
Hrají a postavy: Ivan Palúch (Bajaja), Magda Vašáryová (Slavena), František Velecký (černý princ), Gustav Opočenský (král), Karel Augusta (kytarista), Jiří Ptáčník (princátko)
Scénář: Eva Košlerová, Božena Němcová, František Pavlíček
Země: Československo
Rok výroby: 1971
Hodnocení: 60 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko