Robin Williams

actor|scriptwriter|producer|director
Robin Williams - Bicentennial Man
Robin Williams - Bicentennial Man
Born: 21.7.1951, Chicago, Illinois, USA
Death: 11.8.2014, Kalifornie, Tiburon (63 years)
Height: 173 cm
Birthname: Robin McLaurin Williams
Byl jedním z nejtalentovanějších herců. Byl držitelem ceny za nejlepší mužskou vedlejší roli v roce 1997 za roli Dr. Seana McGuire ve filmu Dobrý Will Hunting.

Williams na sebe poprvé upozornil v komickém televizním seriálu Happy Days. K dalším Williamsovým filmům patří Probuzení, Král Rybář (za který Williams obdržel třetí nominaci na Oscara). Dále hrál ve filmu Barry Levinsona Hračky, ve filmu Stevena Spielberga Kapitán Hook a ve filmu Mikea Nicholse Ptačí klec.

Williams se narodil v roce 1951 Chicagu. Navštěvoval střední školu v Marin County, v Kalifornii, kde se proslavil svým přirozeným komediálním nadáním. Williams studoval herectví na College of Marin. Poté byl přijat na The Julliard School v New Yorku. V roce 1998 hrál divadlo po boku Stevea Martina v představení Čekání na Godota, Samuela Becketta.
Awards:
  • Oscar, 1997, actor in a supporting role, Good Will Hunting
Přehrajte si programs starring Robin Williams kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 267 filmů a 132 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

programs starring Robin Williams ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia