Watch movie
Jeptiška
online

Film Jeptiška
  Trailer for movie Jeptiška Trailer
Watch movieJeptiška HD online . Order Lepší.TV and watch 2 396 movies over the Internet on your TV or computer and 143 television stations with up to 100 days of archive and unlimited uploads. Have fun with goNET TV already in199 Kč!

Movie information

V jedinečném historickém příběhu máme opět možnost posoudit zpracování románu Denise Diderota. Tento provokující námět byl na plátna kin přenesen již několikrát. V roce 1966 Jacques Rivette natočil filmovou verzi s herečkami Annou Karinovou a Liselotte Pulverovou. Jeho kritika byla tak odvážná, že zpracování bylo francouzskými cenzory dočasně zakázané. Režisér Guillaume Nicloux se však víc než na obscénnosti zaměřuje na osudy mladé ženy, která je postavená tváří v tvář nemilosrdnému systému potlačujícího projevy jednotlivce. Suzanne Simonina ve svých dopisech retrospektivně popisuje svůj život plný utrpení. Jako mladá žena byla poslána do kláštera proti své vůli. Vzhledem k tomu, že její rodiče si nemohou dovolit dát jí bohaté věno potřebné na uzavření manželství, rozhodnou se, že namísto vdavek ji dají do kláštera. Matka představená jí s porozuměním pomáhá přiučit se každodenní rutině klášterního konventu. Suzannina touha po svobodě však nadále přetrvává. Když laskavá Matka představená zemře, Suzanne musí čelit destruktivním opatřením. Jako ve zlém snu čelí ponižování, obtěžování ze strany nové abatyše a ostatních sester. Suzanne je tak podrobena utrpení a náboženskému fanatismu.

Genre: Drama
Directed by: Guillaume Nicloux
Starring: Pauline Etienne (Suzanne Simonin), Isabelle Huppert (Supérieure Saint-Eutrope), Louise Bourgoin (Supérieure Christine), Martina Gedeck (Madame Simonin m?re de Suzanne), Agathe Bonitzerová (Soeur Thér?se), Alice de Lencquesaing (Soeur Ursule)
Country: France, Germany
Year: 2013
Score: 64 %
Play this program broadcasted on channel Film Europe at 9.9.2022 12:05
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia