Barry Sonnenfeld

producer|director|actor|cameraman|scriptwriter
Barry Sonnenfeld
Born: 1.4.1953, New York, New York, USA (69 years)
Začal svoji filmovou dráhu jako kameraman. Jeho prvním filmem byl snímek Bloody Simple bratří Coenových. Ve spolupráci s nimi pokračoval projekty Zmatky v Arizoně a Millerova křižovatka. Mezi další filmy, pod kterými se podepsal jako kameraman patří Vyhoď máti z vlaku, Three O'Clock High, Velký, Když Harry potkal Sally a Misery nechce zemřít.

Sonnenfeld obrdžel cenu Emmy za kameru televizního projektu Out of Step a cenu Clio za režii reklamního snímku pro firmu Nike nazvaného Dog a za sérii reklam pro Isuzu a Reebok. More

Roku 1991 debutoval jako režisér superúspěšnou komedií podle televizního seriálu Addamsova rodina, na kterou navázal snímkem Poslíček a opět neméně úspěšným pokračováním Addamsovy rodiny. U kritiky i diváků pak opět triumfoval komediální gangsterkou Chyťte ho!, aby si na vrchol sáhnul komediálním sci-fi hitem Muži v Černém. Jako výkonný producent se také podílel na snímku DeVitovy společnosti Jersey Films Mimo dohled, ve kterém hráli George Clooney a Jennifer Lopezová.

Samostatně produkoval mimo jiné televizní sérii Fantasy Island a Maximum Bob. Less
Přehrajte si movies made by Barry Sonnenfeld kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 267 filmů a 132 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

movies made by Barry Sonnenfeld ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia