Často kladené dotazy

O Lepší.TV

Co je Lepší.TV a v čem je lepší? Jak Lepší.TV funguje?

Lepší.TV je služba, díky které můžete sledovat televizi kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu mít připojení k internetu a Lepší.TV Box, počítač, Smart tv, mobil nebo tablet.


Výhod v čem je Lepší.TV lepší je opravdu spoustu a všechny je najdete na tomto odkaze. Zde Vám vypíšeme jen ty nejpodstatnější:


- nejnižší cena na trhu
- neomezené nahrávání pořadů
- zhlédnutí pořadů až 30 dní zpětně
- pauza a přetáčení během vysílání
- 81 stanic včetně prémiových v základní ceně
- jednoduché ovládání
- televizní videoarchív se 400 nejlepšími filmy, seriály, dokumenty a pořady pro děti
- Lepší.TV Box navíc udělá z vaší televize počítač
- Lepší.TV má nejnižší nároky na rychlost Vaší internetové linky
- funguje v televizi, mobilu, tabletu i ve Vašem počítači 

Lze službu Lepší.TV objednat i bez Lepší.TV boxu?

Ano je to možné. U objednávky stačí zvolit možnost "Lepší.TV box nepotřebuji". 

Nabízí Lepší.TV i HD vysílání?

Ano nabízí a dokonce s obrovskou vychytávkou. Jako jediní používáme k HD vysílání kodek H.265, který k dokonalému obrazu potřebuje opravdu minimální datový tok. V praxi to pro Vás znamená, že i když sledujete na Lepší.TV pořady v HD kvalitě, nezatěžujete tím své internetové připojení. Pro příjem HD signálu na počítači, v tabletu, mobilu a Smart tv je třeba si stáhnout aplikaci

Lze službu Lepší.TV objednat k využívání na počítači?

Služba funguje na operačním systému Windows, iOS a Android. Lepší.TV tedy můžete primárně využívat na PC, mobilu i tabletu. Pokud byste však měli zájem o HD stanice, snadné ovládání a další výhody, tak doporučujeme objednat Lepší.TV box pro připojení do televize. 

Lze současně sledovat online TV na více zařízeních?

Ano lze, avšak současné sledování Lepší.TV na dalším zařízení je zpoplatněno částkou 99 Kč měsíčně. Jako náš uživatel si můžete tuto službu přiobjednat v objednávce - v sekci "objednat další služby".

Co potřebuji k tomu, abych se mohl dívat na Lepší.TV i na počítači v mobilu nebo tabletu.

Lepší.TV můžete sledovat nejen na domácí televizi, ale také v prohlížeči ve Vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pro sledování v tabletu a telefonu jedoduše spusťte službu Lepší.TV v prohlížeči, nebo využíjte aplikace Lepší.TV.

Opravdu mám po zakoupení služby Lepší.TV ihned k dispozici i prémiové stanice?

Ano, i prémiové stanice, které bývají u konkurence zpoplatněny, jsou Vám po zakoupení Lepší.TV okamžitě k dispozici, a to bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Je nutné podepisovat nějakou smlouvu?

Smlouvu budete podepisovat pouze tehdy, když se rozhodnete pro pronájem Lepší.TV boxu. V ostatních případech nepodepisujete vůbec nic. Jednoduše si u objednávky zvolíte délku předplatného a dále vše zadáte podle instrukcí.


Je to jednoduché, rychlé a k ničemu se nezavazujete.

Mohu si pronajatý Lepší.TV box odkoupit?

Ano, kdykoliv si můžete pronajatý Lepší.TV box odkoupit. Stačí kontaktovat naší zákaznickou podporu na podpora@lepsi.tv, která Vám ráda s odkoupením pomůže.

Musím platit koncesionářské poplatky, když mám IPTV?

Za sledování televize přes internet (IPTV) se dle ministerstva kultury nejspíše platit nemusí.


Pokud máte IPTV služby v tabletu nebo na PC - Dle zákona rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají: „Zařízení technicky způsobilá k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání pouze v případě, je-li šířeno jinak než prostřednictvím vysílačů nebo družicových a kabelových systémů.“


Zdroj

Jak spustím titulky?

Spustíte si hlavní nabídku – Televize. Otevřete si televizní stanici, která Vás zajímá. Kliknete na pořad v živém vysílání a najede myší na horní řádek obrazovky. Zobrazí se Vám možnosti a kliknutím na ikonku [T] zapnete nebo vypnete titulky.


Při sledování televize přes Lepší.TV BOX titulky zapnete pomocí ovladače a tlačítka zvuku.

Platba

Jakým způsobem mohu zaplatit za služby?

Buďto přes internet platební kartou nebo při převzetí dobírky. Měsíční paušál můžete zaplatit i mobilem.

Mam u objednání Lepší.TV garanci vrácení peněz?

Samozřejmě. Po aktivaci služby Lepší.TV začíná 30 denní doba, během které máte nárok na navrácení peněz. Pokud jste si zakoupil/a i Lepší.TV box, je nutné, aby balení bylo kompletní a žádná část nebyla vadná, či poškozená, pak Vám velmi rádi vyhovíme.

Jak a kdy mi bude Lepší.TV box doručen?

Zásilku s Lepší.TV boxem doručujeme kurýrem společnosti GLS až k Vám domů a Českou poštou na Vámi nejbližší poštu. GLS rozváží v době od 8-17 hod., očekávejte prosím telefonát. O předání balíčku přepravci informujeme emailem a sms. Objednávku odesíláme, jakmile nám přijdou peníze na účet. Při platbě kartou a na dobírku zasíláme balíček hned druhý pracovní den.

Za jak dlouho mi budou služby aktivovány?

Při platbě přes internet je Vám služba Lepší.TV aktivována ve chvíli, kdy jí spustíte pod příslušným přihlašovacím jménem a heslem na kterémkoliv z podporovaných zařízení. Při platbě na dobírku se služba považuje za aktivovanou ve chvíli převzetí Lepší.TV boxu.

Objednal jsem si službu Lepší.TV na dobírku a stále se nemohu přihlásit. V čem je problém?

Při platbě na dobírku se služba Lepší.TV stává aktivní do 3 hodin od převzetí zásilky. Pokud se Vám nejde přihlásit ani poté, kontaktujte nás.

Lze platit Lepší.TV poštovní složenkou?

Ano, pokud nechcete využít platby kartou nebo bankovním převodem, můžete zaplatit složenkou na Poště.

Registrace a přihlášení

Jak se mohu registrovat do Lepší.TV?

Registrace je součástí první objednávky, kde si vyberete jaké uživatelské jméno a heslo si přejete využívat.

Co mám dělat, když jsem ztratil heslo nebo kompletní přihlašovací údaje?

Pod přihlašovacím formulářem na stránkách lepší.tv klikněte na položku "Neznám heslo", kde následně vyplňte jeden nebo více z požadovaných údajů. Při ztrátě všech přihlašovacích údajů se obraťte na podporu Lepší.TV.

Zprovoznění

Je instalace Lepší.TV boxu složitá?

Vůbec ne! Do televize se Lepší.TV box zapojí pomocí kabelu HDMI nebo AV a k internetu pomocí ethernet kabelu, případně Wi-Fi. Bez napájení by to samozřejmě nešlo, a proto je posledním krokem zapojení Lepší.TV boxu do zásuvky. Od té chvíle je Lepší.TV box připraven k použití. Vše se navíc dopodrobna dočtete v návodu.

Mám doma slabý Wi-fi signál, bude mi Lepší.TV fungovat?

V případě, že máte slabý Wi-Fi signál, protože máte router daleko, doporučujeme zakoupit powerline adaptér TL-PA2010KIT. Jedná se o dva adaptéry, které jednoduše zapojíte do zásuvek. Jeden připojíte ethernetovým kabelem do LAN portu na Vašem routeru a druhý do Lepší TV boxu. Poté můžete využívat Lepší.TV naplno také přes Wi-Fi připojení.

Mám starší televizor, který nemá HDMI vstup, co teď?

V takovýchto případech lze Lepší.TV box zapojit pomocí AV vstupu. Pokud je Vaše televize už opravdu pamětní kousek a nepodporuje ani toto zapojení, lze využít redukce Scart, do které se AV kabel zapojí. AV kabel i Scart redukci lze koupit v naprosté většině elektro obchodů nebo přímo u nás v objednávce.

Jaké funkce si mohu v nastavení změnit?

V Nastavení si můžete změnit řadu funkcí (Volbu jazyka, Přepínání stanic pomocí šipek, Čísla a pořadí stanic, Kvalitu obrazu apod.) Vše naleznete v Manuálu, který je uvedený v Nastavení Lepší.TV.

Nahrávky a zhlédnutí

Jak funguje zpětné zhlédnutí?

Zase se stalo, že jste nestihli Váš oblíbený pořad? S Lepší.TV to vůbec nevadí! Jednoduše si ho pusťte znova pomocí funkce zpětné zhlédnutí, která umožňuje sledování pořadů až 30 dní zpětně. Podrobné informace naleznete v návodu.

Jak funguje neomezené nahrávání?Jednoduše si zvolte pořad, který chcete nahrát, nahrajte použitím červeného tlačítka a tento pořad Vám pak v sekci "Mé nahrávky"  bude k dispozici po dobu 30 dní od data Vašeho nahrání.


Kolik hodin nahrávání mám k dispozici?

Nahrávat můžete neomezeně, ale samozřejmě toho není třeba zneužívat. :-)

Jak se mohu dívat na televizi zpětně?

V rozhraní EPG si posunutím šipek doleva (zpětně), případně kliknutím na tlačítko "Kalendář", které se nachází v řadě aktivních tlačítek "Nahrát", "Další díly" atd. si vyberete den a stanici, na které se chcete dívat na pořad zpětně. Poté stačí na daný pořad kliknout a spustit ho.

Technické

Jak rychlé připojení k internetu potřebuji ke sledování Lepší.TV?

Díky formátu H.265, který jako jediná společnost používáme, jsme byli schopni docílit plynulého přehrávání HD přenosu i při nízkém datovém toku. Pro plynulé přehrávání doporučujeme rychlost stahování dat 1,2 Mb/s pro standardní kvalitu a 3 Mb/s pro sledování Lepší.TV v HD rozlišení. Pokud se díváte na Lepší.TV přes Lepší.TV box, máte možnost si nastavit kvalitu videa v nastavení samotné služby a tím snížit množství stahovaných dat potřebných k plynulému přenosu.

Chtěl bych vyzkoušet Vaší aplikaci, odkud jí mohu stáhnout?

Aplikaci Lepší.TV můžete stáhnout zde nebo přejít do testovacího módu na tomto odkaze.

Mohu k Lepší.TV boxu připojit také myš a klávesnici?

Pro maximální pohodlí při ovládání lze připojit bezdrátovou myš a klávesnici, popřípadě klávesnici s touchpadem, která bude s TV boxem propojena pomocí bezdrátového připojení. Připojení lze provést také pomocí USB kabelu, nicméně bezdrátové připojení je pohodlnější už kvůli vzdálenosti na Vámi požadované místo.